e-İRSALİYE ve İHRACAT FATURALARI MASAYA YATIRILDI


e-İRSALİYE ve İHRACAT FATURALARI  MASAYA YATIRILDI

 

ISIS Bilişim Teknolojileri 18 Kasım Cuma günü e-İrsaliye ve İhracat Faturalarının e-Fatura kapsamına alınması konularında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Etkinlikte; 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla  e-Fatura zorunluluk kapsamına girecek olan ihracat faturaları  ile mal ve yolcu beraberi eşya ihracında düzenlenecek faturalar hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

 

 

Gelir İdaresi Grup Başkanı Abdullah Kiraz ve GİB Elektronik Defter ve Belge Yönetim Müdürü Engin Uysal’ın sunumlarıyla gerçekleşen toplantıyı, 100’ü aşkın firmadan 250 katılımcı takip etti.

             

ISIS Bilişim CEO’su Mustafa Yurtoğlu’nun dijital dönüşümü uçtan uca kapsayan ISIS çözümleri ve projelerinden bahsettiği açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Gelir İdaresi Grup Başkanı Abdullah Kiraz’ın sunumuyla devam etti. Kiraz sunumunda; e-Dönüşüm uygulamaları, bu uygulamaların geldiği nokta ve 2017 hedeflerini katılımcılarla paylaştı. GİB Elektronik Defter ve Belge Yönetim Müdürü Engin Uysal ise, e-İrsaliye ve e-Fatura kapsamına dahil edilen ihracat faturaları hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı, katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.